Dlaczego nie wyrabiamy?

Opublikowany: 13 stycznia 2021Kategorie: Czas, Organizacja

Czy wiesz, czemu czujesz się przytłoczony? Dlaczego na co dzień nie wykonujesz czynności, które dają Ci satysfakcję, poczucia spełnienia?

 Oto kilka powodów:

  • Wszechobecne zmiana. Nowi współpracownicy, technologie i narzędzia. Brak ściśle określonego zakresu obowiązków. Ciągły napływ danych, które możemy przetwarzać w nieskończoność.

  • Wiadomości, informacje, newsy, fake newsy. Pożerają nasz czas i energię.

  • Social media. Algorytm dba o to, by skrolowanie ekranu trwało jak najdłużej.

  • Powiadomienia z setek aplikacji, które bombardują nas nieprzerwanie.

  • Kolorowe reklamy, które wyzwalają sztuczne potrzeby.

To tylko niektóre przykłady bodźców, na które jesteśmy narażeni każdego dnia, a których liczba już dawno przekroczyła nasze zdolności percepcyjne.  Ta mnogość bodźców, zmian i nowości sprawiła, że sposób planowania codziennych zadań ewoluował.

 Jak to wyglądało?

Jak wśród tylu rozpraszaczy i zadań robić te właściwe rzeczy?

Odpowiedzi nie da się zawrzeć w jednym artykule, dlatego napisałam e-booka, w którym przedstawię Ci moje sprawdzone sposoby na identyfikację i eliminację bodźców i niepotrzebnych zadań. Pokażę Ci jak skupić się na właściwych sprawach i jak planować tydzień, by w końcu zająć się tym, co daje Ci szczęście i satysfakcję.

E-booka otrzymasz w prezencie (premiera luty 2021), po zapisaniu się do Super Newslettera Lifestories. A teraz przedstawię Ci jeden ze sposobów na realizację większych przedsięwzięć.

„Słonia można zjeść tylko po kawałeczku”

Krok pierwszy

Wyznacz swój cel.

Krok drugi

Zastanów się ile czasu dziennie/ tygodniowo jesteś w stanie poświęcić na realizację tego celu.

Krok trzeci

Oszacuj, ile czasu jest Ci potrzebne na osiągnięcie wyznaczonego celu. Tydzień, miesiąc, pół roku? Wyznacz termin jego realizacji.

A teraz najważniejsze, krok czwarty

Podziel cel na małe zadania takie, które nie powodują Twojego oporu i frustracji. To lęk hamuje nasze działania. Obawa przed przedsięwzięciem, którego wielkość nas przeraża.

Zmyl więc wrodzone opory. I małymi krokami dąż do realizacji celu!

 #Protips

  • Słonia nie musisz zjeść sam! Może niektóre czynności warto delegować?

  • Słoń to duże zwierzę. Oceń realnie czas potrzebny na jego zjedzenie.

  • Rób sobie przerwy w jedzeniu! Planując tydzień, koniecznie wpisz sobie odpoczynek. Dużego przedsięwzięcia nie uda Ci się wykonać bez regeneracji.

Mam nadzieję, że artykuł był dla Ciebie pomocny. Pamiętaj, że cel warto rozpisać na papierze (nie w głowie). Nie zapomnij zapisać się do newslettera, a już w lutym otrzymasz e-booka, z którego dowiesz się jak krok po kroku eliminować bodźce. Pokażę też kilka sposobów na zarządzanie sobą w czasie, które stosuję każdego dnia.

Życzę owocnej realizacji planów, nawet tych największych!

W oczekiwaniu na e-booka zapraszam na instagram Lifestories, gdzie w Story wyróżnionych znajdziesz pierwsze wskazówki, jak zacząć radzić sobie z bodźcami.

Do zobaczenia,

Kinga

Ps. Nie namawiam Cię oczywiście do jedzenia zwierząt egzotycznych, to tylko metafora 😉

Mam na imię Kinga
opowiadam o tym, jak odgracić
i zorganizować swoją życiową przestrzeń.

Rozgość się

Zapraszam Cię do wspólnego Odgracania życia!